Як відповідати на відгуки гостей закладу

Корисні поради та приклади
Відгуки про заклади харчування – підступний маркетинговий ресурс, що спроможний як знищити ваш бізнес, так і зробити його відомим на весь світ.

Лише один негативний коментар на Google картах може залишити вас без більшості клієнтів, а позитивний пост від відомого блогера навпаки збільшити кількість гостей настільки, що доведеться запускати мережу. Тому для ресторану працювати з відгуками вкрай важливо, але треба це робити правильно, аби все не зіпсувати.
Людина пише відгук

Керування репутацією на картах
та у соціальних мережах

Відгуки від гостей закладу можуть бути опубліковані на будь-якому інтернет-ресурсі: Google картах, соціальних мережах, популярних порталах, спеціалізованих сайтах з відгуками та рейтингами, сайтах агрегаторах послуг, Telegram каналах, довідниках міст, тематичних та регіональних форумах, а також інформаційних сайтах, які полюбляють формувати власні рейтинги закладів.

Охопити та контролювати всі ці джерела доволі складно, але й не завжди потрібно. Головним критерієм для опрацювання є кількість читачів ресурсу та його вплив на цільову аудиторію. Тому пріоритетними для ресторанів завжди є Google карти, за якими клієнти знаходять ваш заклад, та великі соціальні мережі на кшталт Facebook, де вони діляться рекомендаціями з друзями.

Чому важливо відповідати на відгуки клієнтів

Ігнорування відгуків рівноцінно ігноруванню гостей закладу. Бо саме через них отримуються рекомендації щодо покращення меню, сервісу, а головне — відгуки дозволяють виявити проблеми з персоналом чи навпаки виділити найкращих працівників.
Відповідаючи гостям, ви також демонструєте зацікавленість у розвитку, підвищуєте лояльність відвідувачів, створюєте атмосферу довіри та прозорості, що є вагомим фактором успіху.

Чи варто відповідати на кожен відгук?

Значну частку авторів відгуків, незалежно від тональності, складають люди, які бажають привернути до себе увагу. Але відповідати кожному може бути затратним по часу.

В першу чергу необхідно приділяти увагу наступним коментарям:

  • Негативні відгуки та скарги. Тут вкрай важливо швидке вирішення питання. Грамотна реакція на негатив дозволить обернути ситуацію на свою користь.

  • Конструктивні нейтральні та позитивні огляди з детальним описом досвіду клієнта від блогерів. Такі відгуки є впливовою додатковою рекламою, якщо підвищити активність в коментарях до них, або дати посилання на матеріал у власних соцмережах.

  • Великі за об’ємом відгуки вдячності з додаванням фото закладу та страв. Якщо відвідувач витратив багато часу аби подякувати, обов’язково покажіть, що це не було марним.

  • Позитивні відгуки з тегами у соцмережах. Якщо ваш заклад згадали у стрічці або сторіс, обов’язково подякуйте, навіть якщо побачили допис через день чи два.

Як відповідати на нейтральні та
позитивні відгуки гостей

Як і для будь-якого сектора сфери обслуговування у ресторанному бізнесі, важливо розробити власний tone of voice (формат спілкування) відповідно до категорії цільової аудиторії закладу. З ним мають бути ознайомлені усі працівники. Бувають ситуації, коли працівник знаходить відгук і без попередження дає на нього відповідь на свій розсуд, що може призвести до негативних наслідків. Тому важливо озвучити працівникам не лише правила спілкування, а й попередити, що така ініціатива не є бажаною.
  • Дякуйте авторам відгуків
    Завжди починайте відповідь на відгуки з подяки клієнту. Це не лише частина етикету, а й можливість показати, що думка гостя закладу дійсно впливає на поліпшення сервісу. Дякуйте персонально, з використанням імені гостя, якщо ця інформація доступна.
  • Будьте щирими та уважними до деталей
    Відвідування ресторану чи замовлення доставки їжі — це завжди пошук позитивних емоцій, тому позбудьтесь у спілкуванні холодного канцеляризму та формальних відписок. Щирість подяки важлива складова для створення зв’язку з клієнтом.
  • Не відповідайте всім однаково, наче робот
    Застосування чітких скриптів відповідей та ботів хоч і економить час на опрацювання, але провокує негативні враження, навіть в позитивно налаштованих клієнтів. Краще надати менше відповідей, ніж формально відписатися кожному.
  • Акцентуйте на позитивних моментах
    Відповідь має бути завжди позитивною, але не беззмістовною. Якщо гість назвав щось перевагою, також згадайте це у відповіді, а краще поділиться цікавою додатковою інформацією. Наприклад, якщо клієнту сподобалась подарункова піца, то можна згадати інші пропозиції.
  • Залучайте нових гостей та просіть їх рекомендувати заклад друзям
    Якщо клієнт задоволений, попросіть у відповіді рекомендувати вас друзям - наприклад поширити відгук у соцмережах серед друзів або тегнути сторінку закладу. Це можна зробити в контексті програми лояльності, надаючи знижки чи подарунки, або без приводу.
  • Запрошуйте знову відвідати заклад
    Завершуючи спілкування, нагадуйте гостям повертатись. Це також дуже гарний привід анонсувати цікаві заходи на кшталт майстер-класів та інформувати щодо діючих акцій і пропозицій.
Перехоплюйте негатив до його розповсюдження у інтернеті!
Збирайте відгуки на замовлення
з сервісом FeedbackHunter

Як відповідати на негативні відгуки

Розглядаючи це питання, перш за все, треба розуміти, що негативні відгуки пишуть значно охоче, ніж позитивні. А ще більшість клієнтів, обираючи заклад, в першу чергу шукають саме погані коментарі. Тому своєчасна та правильна відповідь вкрай важлива. З іншого боку неправильна робота з негативом може дуже швидко посилити відразу цільової аудиторії й навіть викликати хвилю хейту.
Критичною помилкою для багатьох закладів харчування є надання повноважень відповідати на відгуки гостей некомпетентним у цьому питанні працівникам, на кшталт офіціантів, які є зацікавленою та емоційно вразливою стороною. А саме емоцій тут треба уникати.
Дуже важливо, перш ніж відповідати, проаналізувати відгук, з’ясувати, чи він дійсно написаний клієнтом, чи це ресторанний провокатор.
Також потрібно виявити, коли та за яких обставин сталася неприємна ситуація, які працівники були до цього причетні. Далі з’ясуйте для себе, як саме ви зможете залагодити ситуацію, виходячи з вподобань автора відгуку. Можливо варто надати гостю знижку або подарунок, або просто повернути гроші.
За можливості переведіть спілкування з автором негативного відгуку в особисту переписку. Це дозволить зменшити активність під коментарем та мінімізує кількість людей, що побачить як сам відгук, так і всі деталі з’ясування відносин.

1. Продемонструйте розуміння гостя та не перекладайте відповідальність на інших

Завжди починайте спілкування з незадоволеним гостем визнанням його позиції та прийняттям зауважень. Помилкою буде звинувачення клієнта, навіть, якщо він дійсно був неправий. Не треба принижувати чи насміхатися над клієнтом, переходити на особистості, натякати, що він заплатив занадто мало чи був у закладі надто довго, що він є працівником конкурента та інше.

Також не буде правильним перекладання відповідальності на постачальників, партнерів, працівників, що звільнились і т.д. Оминайте будь-якого виправдання, бо це може загнати у глухий кут.

2. Відгук буде розглянутий разом із командою

Покажіть важливе ставлення до персони гостя, запевнивши, що ситуацію, описану у відгуку, буде розглянуто на всіх рівнях, у тому числі залучено керівництво закладу. Особливо нервові клієнти можуть не сприймати спілкування з рядовим представником ресторану. За таких умов варто застосувати прийом «зміни співрозмовника», тобто перевести спілкування на працівника з умовно більшими повноваженнями. Це надає незадоволеному гостю відчуття власної важливості та він легше йде на компроміси.

3. Поясніть, які зміни відбудуться

Крім вигідної пропозиції для залагодження конфлікту, обов’язково варто показати гостю закладу, що його відгук вплинув на ситуацію та відбулися зміни. Якщо це була провина працівника, скажіть, що з ним було проведено відповідну роботу, але ні в якому разі не кажіть, що винного було звільнено. Це може викликати до вас негатив як до роботодавця, що теж відіграє важливу роль.

4. Попросіть оцінити проведену роботу щодо вирішення проблеми

Доволі часто попри те, що питання вирішене, негативний відгук так і залишається в мережі, через що конфлікт здається відкритим. Тому важливо закривати будь-які публічні обговорення, запитуючи клієнта чи задоволений він результатом опрацювання. Якщо лояльність відвідувача була відновлена, можна навіть попросити видалити або виправити поганий відгук.

Приклади відповідей на негативні відгуки

Кожен заклад і кожен негативний відгук — це унікальна ситуація.
Як приклад можна використовувати наступні формати відповідей.

Приклад 1

Відгук від невідомого клієнта:
Жахливо! Не рекомендую! Ціни не відповідають якості, працівники хами.

Відповідь:
Доброго дня. Вдячні вам за відгук. Дуже прикро, що вам у нас не сподобалось. Для швидкого вирішення питання, будь ласка, надайте в особисті повідомлення ваш номер телефону, дату і час відвідування закладу та деталі конфлікту. Ми впевненні, що разом з вами поліпшимо ситуацію!

Приклад 2

Відгук від клієнта про обслуговування у закладі:
Заклад красивий та стильний, але замовлені реберця не дуже, як на мій смак було забагато перцю. Ще не сподобалась музика, дуже голосно, я про це казала офіціанту, але він нічого не зміг зробити.

Відповідь:
Добрий день, Катерино.
Мене звати Софія, я керуюча закладом і мені вкрай важливо, аби Вам у нас подобалось. З офіціантами та кухарями вже провела розмову стосовно зауважень. Перепрошую за дискомфорт та сподіваюсь Ви дасте нам другий шанс. Ми щойно відкрили літній майданчик, де панує затишна атмосфера під тихий лаунж. Також готові запропонувати декілька страв з мінімальним вмістом перцю, що неодмінно будуть Вам до вподоби.

Приклад 3

Відгук від клієнта з замовленням доставки:
Доставили не той сет, ніби й смачно, але не те що хотілося. З’ясували, коли вже було пізно. Неприємний осад і майже зіпсований вечір за власні гроші.

Відповідь:
Олександре, нам прикро, що сталася помилка із вашим замовленням. Всі винні працівники приносять вам свої щирі вибачення та дають слово самурая, що ситуація не повториться.
Аби залагодити провину, даруємо вам сертифікат на 300 гривень, який ви можете використати впродовж наступних 3-х місяців.

Як запобігати розповсюдженню негативу
та збільшити кількість позитивних відгуків?

Для керування репутацією існує багато програмних інструментів, що дозволяють виявляти відгуки про ресторан та своєчасно їх опрацьовувати. Це може бути як безкоштовний Google Alerts, що надсилає повідомлення про появу нових згадок бренду в інтернеті на пошту, так і доволі дорогі платні програми моніторингу соціальних мереж типу YouScan чи Brand Analytics. Але всі ці рішення лише виявляють проблему, не вирішуючи її.

Набагато ефективніше запобігати розповсюдженню негативних відгуків, просто не дозволяючи їм вийти за межі персонального спілкування з клієнтом. На жаль не завжди є можливість запитати гостя чи все сподобалось, особливо якщо замовлення було зроблено на доставку. В таких випадках допоможе сервіс FeedbackHunter, який підходить закладам, що використовують системи автоматизації Syrve чи Poster. Особливістю «мисливця на відгуки» є відправлення нагадування клієнту оцінити якість обслуговування, що надходить через певний проміжок часу після замовлення у форматі сповіщення на Viber чи SMS.
Відгуки на сервісі FeedbackHunter
Відгуки на сервісі FeedbackHunter
За умови негативної оцінки, сервіс одразу запропонує надати опис ситуації та скерує зауваження до особи, відповідальної за якість сервісу. Це заспокоїть невдоволеного клієнта та стримає бажання витрачати час на будь-які скарги в мережі.

За умови хорошої оцінки, FeedbackHunter пропонує поділитися відгуком на Google картах чи у Facebook одразу надаючи посилання на відповідні сторінки. Таким чином ви не лише зможете перехопити негатив, а й покращити свій рейтинг.
Виведіть ваш заклад у топ за рейтингом у регіоні!
Підключіть сервіс FeedbackHunter -
отримайте бездоганну онлайн-репутацію!
Відгуки наших клієнтів
  • Вадим, керуючий
    Доставка ArtSushi

    Дуже зручний та простий сервіс!

    Збирати зворотний зв'язок стало вдвічі простіше. FeedbackHunter допоміг виявити та виправити слабкі сторони закладу. Рекомендую!

  • Артур, власник
    Піццерія Pizza.od.ua
    Дякуємо за ефективний сервіс. Збирати відгуки стало дуже зручно. Вирішення конфліктів стало значно оперативнішим. Рекомендую FeedbackHunter!
  • Іраклій, власник
    Доставка Real Roll
    Сервіс дуже зручний. Тепер миттєво реагуємо, якщо отримуємо негативний відгук. Почали отримувати більше позитивних відгуків на Google Maps. Будемо Вас рекомендувати!