Також потрібно виявити, коли та за яких обставин сталася неприємна ситуація, які працівники були до цього причетні. Далі з’ясуйте для себе, як саме ви зможете залагодити ситуацію, виходячи з вподобань автора відгуку. Можливо варто надати гостю знижку або подарунок, або просто повернути гроші.
За можливості переведіть спілкування з автором негативного відгуку в особисту переписку. Це дозволить зменшити активність під коментарем та мінімізує кількість людей, що побачить як сам відгук, так і всі деталі з’ясування відносин.
1. Продемонструйте розуміння гостя та не перекладайте відповідальність на інших
Завжди починайте спілкування з незадоволеним гостем визнанням його позиції та прийняттям зауважень. Помилкою буде звинувачення клієнта, навіть, якщо він дійсно був неправий. Не треба принижувати чи насміхатися над клієнтом, переходити на особистості, натякати, що він заплатив занадто мало чи був у закладі надто довго, що він є працівником конкурента та інше.
Також не буде правильним перекладання відповідальності на постачальників, партнерів, працівників, що звільнились і т.д. Оминайте будь-якого виправдання, бо це може загнати у глухий кут.
2. Відгук буде розглянутий разом із командою
Покажіть важливе ставлення до персони гостя, запевнивши, що ситуацію, описану у відгуку, буде розглянуто на всіх рівнях, у тому числі залучено керівництво закладу. Особливо нервові клієнти можуть не сприймати спілкування з рядовим представником ресторану. За таких умов варто застосувати прийом «зміни співрозмовника», тобто перевести спілкування на працівника з умовно більшими повноваженнями. Це надає незадоволеному гостю відчуття власної важливості та він легше йде на компроміси.
3. Поясніть, які зміни відбудуться
Крім вигідної пропозиції для залагодження конфлікту, обов’язково варто показати гостю закладу, що його відгук вплинув на ситуацію та відбулися зміни. Якщо це була провина працівника, скажіть, що з ним було проведено відповідну роботу, але ні в якому разі не кажіть, що винного було звільнено. Це може викликати до вас негатив як до роботодавця, що теж відіграє важливу роль.
4. Попросіть оцінити проведену роботу щодо вирішення проблеми
Доволі часто попри те, що питання вирішене, негативний відгук так і залишається в мережі, через що конфлікт здається відкритим. Тому важливо закривати будь-які публічні обговорення, запитуючи клієнта чи задоволений він результатом опрацювання. Якщо лояльність відвідувача була відновлена, можна навіть попросити видалити або виправити поганий відгук.